Comenius - Estonia

W dniach 29 maja - 2 czerwca 2014 w Estonii odbyło się siódme spotkanie w ramach projektu Comenius: "Nasza Droga do Wolności – od totalitaryzmu do demokracji". Tematem wizyty było „Wejście do NATO i Unii Europejskiej”. W celu przedstawienia historii naszego kraju w tym temacie, przygotowaliśmy krótki film dokumentalny. Poza prezentacją filmów mieliśmy okazję zwiedzić Estonię. Zobaczyliśmy wiele miejsc związanych z wojną i okupacją kraju przez Związek Radziecki. Po zwiedzaniu mieliśmy okazję poznać się dobrze zarówno z naszymi gospodarzami jak i z grupami z pozostałych szkół partnerskich biorących udział w projekcie.

Filip, 1A

Wyjazd na Węgry w ramach projektu Comenius - fotorelacja

Węgry to małe (niecałe 10 milionów mieszkańców), ale bardzo piękne państwo, o czym przekonaliśmy się wszyscy, jadąc tam w ramach kolejnego etapu programu Comenius.  Tym razem blok tematyczny, którym się zajmowaliśmy, nosił tytuł ” Odzwierciedlenie reżimu komunistycznego w literaturze i sztuce”.

Dnia 24.02.14r. wylecieliśmy z Warszawy o godzinie 13:00. Pięć godzin lotu minęło szybko i  byliśmy w Szeged, gdzie czekali na nas gospodarze. Po serdecznym przywitaniu każdy pojechał do rodziny, u której mieszkał przez kolejne 4 dni. Początkowo bardzo się denerwowałam, ale szybko okazało się, że niepotrzebnie, ponieważ z dziewczyną, u której mieszkałam, rozumiałam się doskonale. Gdy przyjechałyśmy do domu, obie byłyśmy tak zmęczone, że wyszłyśmy tylko na spacer, aby zwiedzić okolicę i poszłyśmy spać.

Czytaj więcej: Wyjazd na Węgry w ramach projektu Comenius - fotorelacja

Comenius - warsztaty terenowe w Krakowie - fotorelacja

W dniach 6 - 7 lutego braliśmy udział w wycieczce do Krakowa. Była ona częścią projektu Comenius "Nasza droga do wolności" i odbyła się jako jeden z elementów VI bloku tematycznego pt "Odbicie reżimu w kulturze". Pierwszego dnia zwiedziliśmy wiele miejsc w centrum miasta związanych z kulturą w PRL-u. Podczas drugiego dnia obejrzeliśmy Nową Hutę - symbol polskiej architektury socrealistycznej. Wróciliśmy bogatsi w wiedzę, zdjęcia i notatki, które przydadzą nam się do produkcji filmu, który zaprezentujemy podczas spotkania na Węgrzech.

Wyjazd na Litwę w ramach projektu Comenius

Kolejnym etapem naszej podróży była Litwa. Państwo z trzema milionami mieszkańców położone nad morzem Bałtyckim bez wątpliwości powinno znaleźć się w programie wycieczki, której temat brzmi „Nasza droga do wolności - od totalitaryzmu do demokracji”. Tym razem zajmowaliśmy się blokiem tematycznym "Wydarzenia prowadzące do upadku totalitaryzmu".

Oprócz pięknej stolicy Litwy - Wilna - mieliśmy także okazję zobaczyć inne miasta, m.in. Giełwany, gdzie znajdowała się szkoła biorąca udział w projekcie, Szyrwinty ,w których odbyło się spotkanie wszystkich grup z przedstawicielami władz lokalnych oraz Kiernów - dawną stolicę Litwy. 

Czytaj więcej: Wyjazd na Litwę w ramach projektu Comenius

Comenius - program wizyty roboczej w Warszawie, 19 – 23 września 2013 r.

 

Data

Program

19 września, czwartek

 

Przyjazd grup ze szkół partnerskich do Warszawy: Lotnisko Chopina, Dworzec Autobusowy, Warszawa Centralna.

Spotkanie z uczniami i nauczycielami goszczącymi, zakwaterowanie (uczniowie u rodzin, opiekunowie w Hotelu Szkoleniowym Ursynów), obiadokolacja

20 września, piątek

8:30

Powitanie gości w szkole

9:00

Discover Poland – lekcja historii i geografii poprowadzona przez uczniów / zebranie koordynatorów

10:00

Lekcja tańca – nauka poloneza /zebranie koordynatorów

11:00

“Ważne postacie, które przyczyniły się do obalenia reżimu komunistycznego” - wykład Andrzeja Celińskiego, działacza opozycji w czasach PRL, współpracownika Lecha Wałęsy, ministra, posła i senatora RP

12:00

Projekcja filmów dokumentalnych z czwartego bloku tematycznego „Ważne Postacie” przygotowanych przez wszystkie szkoły partnerskie

14:00

Obiad – degustacja polskich potraw

15:00

Zwiedzanie warszawskiego Starego Miasta w małych grupach

19:00

Kolacja z rodzinami (uczniowie), w restauracji  (opiekunowie)

21 września, sobota

 

6:00

Wyjazd autokarem całej grupy do Gdańska

12:00

Przyjazd do Gdańska, zakwaterowanie w Schronisku Młodzieżowym na ul. Wałowej

13:00

Obiad

14:00

Zwiedzanie Muzeum Stoczni Gdańskiej i muzeum  “ Drogi do Wolności”

15:00

Zwiedzanie Starówki Gdańskiej z przewodnikiem

17:00

Zabawy integracyjne

20:00

Kolacja

21:00

Wieczorny pokaz filmowy – “80 milionów”

22 września, niedziela

9:00

Śniadanie

10:00

Wykwaterowanie ze schroniska, wyjazd do  Sopotu

11:00

Spacer po Molo i wzdłuż plaży

13:00

 Obiad 

14:00

Wyjazd do Warszawy

20:00

Powrót do Warszawy

21:00

Kolacja  (uczniowie u rodzin, opiekunowie w hotelu)

23 września, poniedziałek

 

Wyjazd gości z Warszawy – wg harmonogramu

Znak Jakości Szkoły 2021

 151776692 794475764476371 5346550615249398375 n removebg preview

Z przyjemnością informujemy,
że w najnowszym Rankingu Liceów Warszawskich Perspektywy 2021 zajmujemy 39. miejsce. Otrzymaliśmy też znak jakości - tytuł Złotej Szkoły 2021.

Znak Jakości Szkoły 2020

Z przyjemnością informujemy,
że w najnowszym Rankingu Liceów Warszawskich Perspektywy 2020 zajmujemy 27. miejsce. Otrzymaliśmy też znak jakości - tytuł Złotej Szkoły 2020.

Znak Jakości Szkoły 2019

Znak jakości - Złote liceum 2016

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że LXX Liceum Ogólnokształcące im. A. Kamińskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019".

Certyfikat "Varsavianistyczna szkoła"

Wymiana Polsko-Niemiecka

Raport z ewaluacji problemowej

logo npseo