Korzystając z pięknej pogody, klasy drugie wyszły na wycieczkę do Parku Natolińskiego. Jest to piękny zakątek Ursynowa, który nie jest na co dzień udostępniany mieszkańcom.

Uczniowie zwiedzili znajdujący się na terenie Parku Natolińskiego Pałac Natoliński zaprojektowany przez Dominika Merliniego i Szymona Bogumiła Zuga. Architektura Pałacu nawiązuje do modnych w XVIII wieku letnich rezydencji z Salonem Otwartym, który był miejscem spotkań, koncertów i zabaw.

W pięknym parku w stylu angielskim uczniowie mieli okazję zobaczyć sarkofag patronki Natolina – Natalii z Potockich Sanguszkowej, przejść po moście mauretańskim, który prowadzi do pomnika. Aleja lipowa, którą spacerowaliśmy, jest na skraju prastarej Puszczy Mazowieckiej. Jak się dowiedzieliśmy, to właśnie w niej kręcono scenę polowania na niedźwiedzia z filmu „Pan Tadeusz” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Na zakończenie zwiedzania pani przewodniczka zachęciła młodzież, by po studiach rozważyła dalsze kształcenie w Collège d’Europe mieszczącym się na terenie parku. Kolegium to kształci przyszłych dyplomatów, pracowników Unii Europejskiej.

Opuszczając teren Parku Natolińskiego, najbardziej wytrwali mogli zobaczyć rzeźbę Magdaleny Abakanowicz „The Skulls” (Czaszki), która od niedawna jest tam eksponowana.

Znak Jakości Szkoły 2020

Z przyjemnością informujemy,
że w najnowszym Rankingu Liceów Warszawskich Perspektywy 2020 zajmujemy 27. miejsce. Otrzymaliśmy też znak jakości - tytuł Złotej Szkoły 2020.

Certyfikat "Varsavianistyczna szkoła"

Znak Jakości Szkoły 2019

Znak jakości - Złote liceum 2016

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że LXX Liceum Ogólnokształcące im. A. Kamińskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019".

Raport z ewaluacji problemowej

logo npseo

Wymiana Polsko-Niemiecka