27 listopada 2019 r. klasa 3d (biol-chem) oraz cztery osoby z klasy 2e (mat-biol-chem) wybrała się na wycieczkę na Wydzial Chemii Uniwersytetu  Warszawskiego na zajęcia z alkoholi i fenoli. Wyprawa rozpoczęła się po czwartej godzinie lekcyjnej. Kiedy już wszyscy się zebrali, wspólnie, pod opieką Pani Małgorzaty Walkowiak, wyszliśmy ze szkoły i powędrowaliśmy do metra. Po przyjeździe na miejsce pod swoją opiekę wzięła nas studentka piątego roku. Dostaliśmy fartuchy, okulary ochronne oraz materiały do doświadczeń, które mieliśmy wykonać. Zanim zajęliśmy swoje miejsca, pani pokazała nam różne kolory płomieni spalanych alkoholi. Po zajęciu własnych miejsc przy stołach rozpoczęliśmy związane z alkoholami doświadczenia przeprowadzane w parach. Zajęcia trwały około 2 godzin i przez cały czas aktywnie pracowaliśmy. Gdy skończyliśmy, otrzymaliśmy probówki i przyrządy, które wykorzystywaliśmy do badań. Pożegnaliśmy się z mentorkami i wyruszyliśmy do domów z ogromnymi uśmiechami na twarzy oraz potężną ilością nowej, ciekawej wiedzy.

Opracowanie: Magda Charzewska, 2d

Znak Jakości Szkoły 2020

Z przyjemnością informujemy,
że w najnowszym Rankingu Liceów Warszawskich Perspektywy 2020 zajmujemy 27. miejsce. Otrzymaliśmy też znak jakości - tytuł Złotej Szkoły 2020.

Certyfikat "Varsavianistyczna szkoła"

Znak Jakości Szkoły 2019

Znak jakości - Złote liceum 2016

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że LXX Liceum Ogólnokształcące im. A. Kamińskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019".

Raport z ewaluacji problemowej

logo npseo

Wymiana Polsko-Niemiecka